تبلیغات
بازی های جدید - کالاف دیوتی

پیش به سوی بازی

کالاف دیوتی

نویسنده :مهدی فرد
تاریخ:سه شنبه 28 تیر 1390-04:03 ب.ظ

مقدمه


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


 


Call Of Dutyیک بازی اول شخص و سوم شخص است که توسط Ben Chichoskiساخته شد.این سری کار خود را با PCآغاز کرد و بعدها کار خود را روی کنسول ها و کنسول های دستی گسترش داد.تعداد متعددی بازی با این نام منتشر شده اند.این سری بازی عمدتا بر محور جنگ جهانی دوم ساخته می شد که با Modern Warfareوضعیت عوض شد.Modern Warfareبا Modern Warfare2کار خود را ادامه داد .بازی در دوران مدرن روی می داد.Black Opsنیز بازی بعدی این سری است که وقایع آن در طول جنگ سرد بود.


مالک و ناشر بازی های Call of DutyمActivisionمی باشد . ناشر این سری بازی روی Apple OS Xتوسط Aspyr Mediaانجام می گیرد.بیشتر بازی های این سری توسط Infinity Ward وTreyarchساخته شدند.چندتاا از بازی ها نیز با همکاری استدیوهای: Gray Matter Interactive, Spark Unlimited, Pi Studios, Amaze Entertainment, Rebellion Developments, وn-Spaceساخته شد.تمام این بازی ها با موتورهای  id Tech 3، Treyarch NGL, و the IW 4.0ساخته شدند.


دیگر محصولات این بازی شامل ماکت کاراکترها طراحی شده توسط Plan-B Toys،یک بازی کارتی ساخته شده توسط Upper Deck و یک سری کتاب کمیک مینی (کوچک) که توسط WildStormمنتشر شده را می شود.


تا 27 نوامبر سال 2009#3میلیارد دلار درآمد از بازی های Call OF Dutyو 55میلیون کپی گزارش شد.


در Q3سال 2010اکتیویژن اعلام کرد که هشتمین قسمت از این سری بازی های FPSهم اکنون در حال ساخت می باشد.بعدا ساخت Call OF Duty:Modern Warfar 3 تایید شد. Sledgehammer Games , Raven Softwareوظیفه ساخت بازی را به عهده گرفتند و Infinity Wardبه عنوان سازنده ی قدیمی بازی در بخش ساختن مولتی پلیر بازی به این دو استدیو کمک می کند.

 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/98/Call_of_Duty_logo.PNG


مجموعه ی اصلی


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


*منبای تاریخی *


Call Of Duty


 Call of Dutyیک بازی ویدیویی است که با موتور Quake III Arena(همان id Tech 3)ساخته و در 29 اکتبر سال 2003منتشر شد.بازی توسط Infinity Wardساخته شد و توسط اکتیویژن منتشر گشت.این بازی شبیه سازی شده از پیاده نظام و سواره و نظام در جنگ جهانی دوم بود.در سپتامبر سال 2004بسته ی توسعه یافته ای از Call of Dutyبه نام Call of Duty:United Offensiveمنتشر شد که فقط توسط اکتیویژن تولید شده بود و سازندگی آن را استدیوهای Gray Matter Interactive با contributions from Pi Studiosبر عهده داشتند.بازی داستان سربازان چترباز آمریکایی ،بریتانیایی و ارتش سرخ را بیان می کرد.ورژن Mac OS Xبازی توسط Aspyr Mediaپورت شد.مدتی بعد،ورژن N-Gageبازی توسط Nokiaساخته شد و اکتیویژن آن را منتشر کرد.بقیه ی ورژن ها به روی Pcمنتشر شده بودند،که شامل موارد زیر می باشد:


 Collector's Edition(شامل موسیقی بازی و راهنمایی های استراتژیک)، Game of the Year Edition(شامل آپدیت های بازی) و Deluxe Edition(حاوی نسخه ی توسعه یافته ی the United Offensiveو موسیقی های بازی *در اروپا موسیقی های بازی را شامل نمی شد).


از 12نوامبر سال 2007، Call of Dutyو نسخه ی بعدی بازی بر روی Steamقابل دسترسی شدند.


 

 http://epicbattleaxe.com/wp-content/uploads/2010/02/call-of-duty-1-logo.jpg


Call Of Duty 2


Call of Duty 2یک شوتر اول شخص است که به بازی تحسین برانگیز در سری Call of Duty تبدیل شد.این بازی توسظ Infinity Wardساخته و توسط اکتیویژن منتشر شد.اتفاقات بازی به جنگ جهانی دوم برمی گشت که باید با سربازان ارتش سرخ،بریتانیایی وآمریکایی بازی را پیش می بردید.این نسخه در 25اکتبر سال 2005برای PCو 13ژوئن 2006 برای Mac OS و 15نوامبر 2005برای Xbox 360منتشر شد.بقیه ورژن ها روی تلفن همراه،کامپیوترهای جیبی و Smartphoneساخته شد.


 

 http://www.thrillspectrum.com/cod2-logo.gif


Call Of Duty 3


Call of Duty3یک بازی اول شخص مربوط به جنگ جهانی دوم و سومین نسخه از این سری بازی هاست.این نسخه در 7 نوامبر 2006منتشر شد.بازی توسط Treyarchساخته شد و اولین بازی از این سری بود که توسط Infinity Wardساخته نشده بود. بازی روی Play Station 2،Play Station 3و Xbox 360عرضه شد.Call Of Duty 3وقایع بین ارتش آمریکایی ها ،کانادایی ها ،بریتانیایی ها،لهستانی ها و مقاومت فرانسوی ها را بیان می کرد.


http://images.wikia.com/videogamemods/images/6/67/Call_of_Duty_3_logo_screen.jpg


Call Of Duty:World at War


Call of Duty: World at Warکه توسط Treyarchساخته شده،پنچمین قسمت از این سری بازی هاست که مانند نسخه های اولیه بازی به جنگ جهانی دوم بازگشته است.در 9 ژوئن سال 2008،تایید شد که بازی به عنوان Call of Duty:World at Warنام گذاری شود.وقایع بازی در کناره اقیانوس آرام و جبهه ی شرقی جنگ جهانی دوم روی می داد.این بازی از همان موتور بازی Call of Duty 4بهره برد.Call Of Duty:World at Warدر 11 نوامبر سال 2008در آمریکای شمالی و 14نوامبر در اروپا برای PC,Ps3,Wii,Ninrendo DSوXbox 360منتشر شد.تا ماه ژوئن سال 2009 ، Call of Duty: World at War،بیش از 11 میلیون کپی در جهان فروخت.

 http://xboxpedia.wikispaces.com/file/view/CallOfDutyWorldAtWarLogo.png/56046476/CallOfDutyWorldAtWarLogo.png


Call Of Duty:Black Ops


Call of Duty: Black Opsبازی شوتر اول شخصی است که توسط Treyarchساخته و توسط اکتیویژن در تاریخ 9نوامبر 2010منتشر شد.در تاریخ 30آپریل 2010این بازی به عنوان هفتمین بازی از سری Call Of Dutyتاییدرسمی شد. این بازی سومین بازی ساخته شده توسط Treyضarchدر این سری و اولین بازی آن ها بود که وقایع آن جنگ سرد و تا حدی به جنگ ویتنام ربط داشت.در آغاز نیز این بازی قابل پیش خرید برای PC,xbox 360و Ps3بود.اکتیویژن از همان زمان تایید کردکه بازی برای Nintendo Wiiنیز مانند Nintendo DSعرضه می شود.

 http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2010/121/a/d/Call_of_Duty__Black_Ops_Wall01_by_floxx001.png


سری Modern Warfar


Call Of Duty 4:Modern Warfare


Call of Duty 4: Modern Warfareچهارمین نسخه این سری بازی هاست که توسط  Infinity Wardساخته شد.این نسخه اولین بازی از این سری است که مربوط به جنگ جهانی دوم نیست.همین طور این نسخه اولین نسخه از این سری است که از ESRBنمره ی "بالای 18 "سال گرفت(البته به جز نسخه ی Nintendo DSکه نمره ی نوجوان را گرفت.)این بازی برای Windows,Nintendo DS,Play Station 3و Xbox 360در 7 نوامبر سال 2007 عرضه شد.نسخه ی Mac OS Xبازی نیز توسط Aspyrدر سپتامبر 2008منتشر شد.تا ماه می 2009،Call Of Dut:Modern Warfarبیش از 13میلیون کپی فروخت.

 http://www.theemailadmin.com/wp-content/uploads/2009/01/call-of-duty-4logo.jpg


Call Of Duty:Modern Warfare 2


Call of Duty: Modern Warfare 2ششمین نسخه از این سری بازی ها می باشد که توسط Infinity Wardساخته و توسط اکتیویژن منتشر شد. Activision Blizzardبه طور رسمی Modern Warfare 2را در 11فوریه سال 2009تایید کرد.این بازی در تمام جهان در تاریخ 10 نوامبر 2009برای Xbox 360,Ps3و Windowsعرضه شد.نسخه ی Nintendo DSبازی Call of Duty: Modern Warfare: Mobilizedنام گذاری شده بود که در هنگام انتشار پورتwiiم Call Of Duty:Modern Warfareمنتشر شد.Modern Warfare 2،داستان Call Of Duty 4را ادامه داد.وقایع بازی 5 سال بعد از نسخه ی اول روی می داد که کاراکترهای زیادی از نسخه قبل مثل Captain Price و "Soap" MacTavishدر آن حضور داشتند.

 http://www.gogaminggiant.com/wp-content/uploads/2010/04/mw2logo.png
Admin Logo
themebox Logo